Ramsau / Livigno
Napsal Aleš   
Pátek, 21 Červen 2013 05:33
Povedené lyžování na začátku června.

Po týdnu doma jsme odjeli na další soustředění, pro nás netradičně nakombinované. První polovinu jsme strávili v Ramsau, kde to všichni dobře známe, a prakticky bez volna jsme týden lyžovali. Hned od začátku jsem se snažil dobře srovnat do techniky a posunout se (ji) o něco dál. To mě stálo nemalé úsilí :) Sněhové podmínky byly, nejen oproti loňsku, vynikající.

Na druhou, o trochu kratší polovinu, jsme přejeli do Livigna, kde mnozí z nás ještě nebyli. Ze čtyř tréninkových dní jsme měli tři horské etapy na silničním kole, z nichž nejdelší a nejtěžší byla s výjezdem na Stelvio. Nahoře začalo drobně sněžit, zatímco dole v Bormiu bylo okolo pětadvaceti stupňů. Na rozdíl od lyžování na ledovci jsem etapy jel, pokud možno, v pohodovějším tempu. I tak byl program soustředění náročný, což lze soudit, mimo jiné, ze zdravotního stavu některých zúčastněných.. :/

Po návratu máme v plánu individuální trénink doma. Na konci června se představím na extrémním závodě štafet Adrenalin Cup, kde zřejmě pojedu úsek na kole. Tak držte palce, ať to nahoru i dolu zvládnu rychle a bezpečně ;)