Livigno
Napsal Aleš   
Čtvrtek, 27 Březen 2014 19:00
Feel the Alps.

V den svých narozenin jsme vyrazili na soustředění do Livigna. Týden jsme tam strávili už v červnu, nyní však náš pobyt trval třikrát tak dlouho. Měl jsem tedy dost času na to, abych zjistil, proč se tam spoustě (národních) týmů tak líbí. Livigno se nachází v nadmořské výšce od 1800 metrů výš, celým městem vede asfaltová cyklostezka vhodná pro tréninky na kolečkových lyžích a jedná se o bezcelní zónu, takže alkoholické nápoje tam pořídíte za půl darma. Co z toho způsobuje onu oblibu, můžete odhadnout sami :)

Ještě před odjezdem jsem doma otestoval běžeckou formu výběhem na Krkavec a stanovil si novodobý osobní rekord. Proč novodobý? Protože při zaběhnutí osobního rekordu jsem patřil do nižší váhové kategorie a běžecké tréninky tvořili mnohem větší část z celkové roční zátěže. Cítil jsem se tedy na soutředění dobře připraven.

Již po prvních pár tréninkových fázích jsem se cítil úplně jinak. Vzhledem k nadmořské výšce, jsem si pořád dokola opakoval motto: "Feel the Alps" :) Kromě kyselých nohou se u mě projevilo několik příznaků aklimatizace na změnu nadmořské výšky, nejdéle mě trápila nespavost. Dva týdny jsem vydržel "nespat" a trénovat, pak jsem ale definitivně odpadl :) Kromě těžkých tréninků na kolečkových lyžích, v běhu a na kole jsme si také vyrazili na výlet, jak můžete vidět na Ondrovo kompilaci:Kromě asi dvou dní bylo pořád hezky, odtrénovali jsme vše, co se naplánovalo a díky masérovi s kuchařem byla často i sranda, nebo alespoň písnička na přání :) Po návratu nás čekalo krátké volno a tři dny závodů - Ski street v Liberci, MČR na kolečkových lyžích v Jablonci a výběh z Liberce na Ještěd.