Nové Město na Moravě
Napsal Aleš   
Neděle, 03 Srpen 2014 21:00
Poslední letní domácí soustředění.

Po delší pauze se opět pokusím prostřednictvím webu informovat o tom, jak trénujeme a závodíme..

Do nové sezóny jsme odstartovali poměrně brzy, desátého května, soustředěním v Peci pod Sněžkou v obměněném družstvu. Jirka Magál ukončil kariéru a Dušan Kožíšek s Ondrou Horynou se nevešli do reprezentačního áčka a zvolili vlastní přípravu. Mě, Lukáše Bauera a Martina Jakše doplnili Petr Knop, Jakub Kordač a Jakub Gräf. První dva „nováčci“ ještě v květnu maturovali, takže na dalším soustředění jsme se sešli téměř po měsíci na Božím Daru. Do té doby jsem trénoval v Jablonci a v Plzni. Na Božáku se k nám na některé tréninky připojil Lukáš Bauer, který má letní přípravu ve své režii.

Krátkou pauzu mezi soustředěními na Božím Daru a v Liberci jsem využil k účasti na Adrenalin Cupu, extrémním závodě štafet. Při své třetí účasti jsem po druhé závodil na kole, tentokrát za Fond Sportovců společně s nevidomým běžcem Honzou Říhou, paraglidistou Tomášem Bílkem a kajakářem Honzou Havlíčkem. „Poučen z předchozích nezdarů“ jsem do závodu nastoupil na zapůjčeném kole Scott Spark a podařilo se mi celou trasu projet bez defektu :) Skončili jsme na 25. místě, což beru jako solidní výsledek. A po závodě jsem ještě vyšlapal nějaké peníze pro nadace na oranžovém kole :)

Prvních deset dní v červenci jsme absolvovali soustředění v Liberci, na které jsem volně navázal vlastním dvoutýdenním tréninkovým programem až do dalšího společného kempu v Novém Městě na Moravě. Doma jsem do toho tak šlapal, až jsem prošlápl kolečkovou lyži. Naštěstí jsem nezvyklou situaci ustál :) Za červenec jsem odtrénoval přes sto hodin a to už je dost. Jedinou (zdravotní) vadou na kráse je problém s patou, který se vleče už od poloviny června.