Testy - MČR
Napsal Aleš   
Čtvrtek, 27 Březen 2014 19:10
Tři dny závodění.

Krátce po návratu z Livigna nás čekala trojice závodů - Sprint dvojic v rámci Ski street Liberec, MČR na kolečkových lyžích na 15km volně a výběh Pilínkov - Ještěd.

Dvojice v centru Liberce nebyl úplně jednoduchý závod, mokré čáry dopravního značení hodně klouzaly a tak jsem se o to víc snažil vyvarovat pádu. V týmu s Dušanem Kožíškem jsem rozbíhal a hned v prvním kole jsem přišel o bodec, když mi někdo šlápl na hůl. Naštěstí jsem zvládl dojet na předávku bez ztráty a dál už závod pokračoval bez problémů. V posledním kole jsem přivezl malý náskok, který Dušan ještě zvětšil a dojel nám tak pro vítězství.

Mistrovský závod na kolečkových lyžích se jel v Jablonci, takže jsme absolvovali šest dvou a půl kilometrových okruhů. Závod jsem rozjel tak, abych mohl celou trať aktivně pracovat i ze sjezdů, protože trať v Břízkách to vyžaduje. Lukáš Bauer zaspal start a vyřadil se tím ze souboje o nejvyšší příčky. Po deseti kilometrech mě dostihl Martin Jakš a jel si neohroženě pro titul. Společně jsme ještě pohltili Jirku Magála, následnou trochou spolupráce a mohutným finišem v posledním kopci se mi podařilo vybojovat druhé místo před Dušanem Augustiňákem, který jel na druhém místě prakticky celý závod.

Už na jaře jsem ohlásil útok na traťový rekord na výběhu na Ještěd. A podařilo se, časem 31:14 jsem o čtyři vteřiny překonal dosavadní maximum. Vlasně minimum, ne? :) Zajímavostí je, že během šesti let, co se tato trať běhá, jsem startoval čtyřikrát a vždy jsem se vešel mezi časy 31:14 a 31:28.

Následoval týden volnějšího programu, kdy jsem vyzkoušel singltrek v Novém Městě pod Smrkem nebo lezeckou stěnu Makak v Jablonci.