FIS Live Results
Napsal Aleš   
Středa, 30 Březen 2011 20:22
Live Results je program pro sledování mezičasů ze závodů světového poháru v běhu na lyžích na mobilním telefonu. Mobil musí podporovat Javu (J2ME). Jedná se o testovací verzi.

Cena: Zdarma

Popis:
Cílem aplikace je zpřístupnit aktuální mezičasy a výsledky ze závodů světového poháru v běhu na lyžích všem lidem, které tyto závody zajímají a v době konání závodu nejsou u televize nebo počítače. Aplikaci je také možné využít přímo u trati, ať už jako divák, nebo servisman.
K bezproblémovému chodu aplikace je potřeba dostatečně dobrý (každý ať sám vyzkouší), pořádně nabitý telefon s připojením na internet. Aplikace stahuje průběžné mezičasy z webu FIS a zobrazované výsledky jsou to nejlepší, co široké veřejnosti FIS nabízí.
Aplikace má vcelku intuitivní ovládání a zároveň velké množství nastavení. Ke sledování závodu je potřeba znát jeho kodex, což je většinou čtyřmístné číslo uvedené na oficiálních stránkách FIS u příslušného závodu. Aplikace se snaží stáhnout a zobrazit přehled aktuálních závodů včetně jejich kodexu. Po úspěšném připojení a zadání kodexu dále stačí jen čekat a sledovat mezičasy.
Ze zajímavých funkcí bych vyzdvihl především "Špióna". Špiónovi můžete nastavit, aby ve výsledcích vyhledával Vámi sledované závodníky a ty prosvítí červeně. Špiónovi je možné zadat několik závodníků a to hned třemi způsoby - startovním číslem, jménem (alespoň čtyři počáteční znaky příjmení), nebo národností (tři znaky). Špióna naleznete pod Settings -> Spy.

Licence a záruka:
Autor aplikaci poskytuje bezplatně, je možné jí bez souhlasu dále šířit, nikoliv však upravovat. Autor neručí za správné chování aplikace, ani za škody způsobené jejím používáním, především vysoký účet za připojení (např. v zahraničí, díky roamingu v příhraničních oblastech, atd.), poškození zařízení jeho použitím v nevhodných podmínkách (v dešti atd.). Autor neručí ani za psychickou újmu, především v případech, kdy telefon či aplikace odmítají pracovat, při výpadcích připojení a v případech, kdy FIS nenabízí správná data.

Ke stažení:
Ke stažení jsou tři verze, lišící se počtem tetovacích souborů a tím i velikostí. Testovací soubory simulují probíhající závod, takže je možné kdykoliv vyzkoušet, jak se aplikace bude chovat. Testovací soubory spustíte obdobně jako standardní závody tak, že zapíšete jejich kodex. Jen místo "Ok" zvolíte "Test".

LiveResults (.jad) - bez testových souborů
LiveResults (.jar) - bez testových souborů (cca 41kB)

LiveResults (.jad) - s 1 testovým souborem - kodex: 3158
LiveResults (.jar) - s 1 testovým souborem (cca 93kB) - kodex: 3158

LiveResults (.jad) - s 9 testovými soubory - kodex: 3148, 3149, 3150, 3151, 3152, 3154, 3155, 3156, 3158
LiveResults (.jar) - s 9 testovými soubory (cca 405kB) - kodex: 3148, 3149, 3150, 3151, 3152, 3154, 3155, 3156, 3158